Genel Cerrah

Türkiye'de Tüp Mide Ameliyatı

Mide Tüpü 2023

Sleeve Gastrektomi olarak da bilinen Tüp Mide Türkiye İstanbul, Ataşehir'de, uzun süreli kilo verme sonuçları sağlayan bir tür bariatrik veya kilo verme ameliyatıdır. Sindirim sistemini modifiye ederek mide küçültme ameliyatı kilo vermenin en etkili yöntemidir. Ameliyat, iyileşme ve ameliyat sonrası süreçte olumlu sonuçları olan laparoskopik cerrahi kullanılarak gerçekleştirilir. Ameliyattan sonra hastalar düzenli ve sağlıklı bir şekilde kilo verirler.
"Tüm Resimler Gerçek Op.Dr. Salim Balin Hastalarını Temsil Eder"

Mide Tüpü Nedir?

Türkiye'de Tüp Mide ameliyatı, mide kitlenizin 75%'sini kalıcı olarak çıkarır. Bu hacim azalması, midenin yiyecek tutma kapasitesini önemli ölçüde azaltır ve daha küçük öğünlerle tokluk hissine yol açar. Ek olarak, prosedür, açlık hissinden sorumlu olan hormon olan ghrelin üretimini azaltır. Sonuç olarak, hastalar iştahta azalma yaşarlar.
Ayrıca, ghrelin üretiminin azalması dolaşımdaki insülin seviyelerinin yükselmesine de yol açarak kan şekeri seviyelerinin düşmesine yardımcı olarak kilo verme sürecine daha fazla katkıda bulunur. Türkiye'de mide küçültme ameliyatı dünya çapında en popüler kilo verme prosedürlerinden biri haline gelmiştir. En son laparoskopik teknolojinin kullanılması nedeniyle. Bu minimal invaziv yaklaşım, daha düşük risk, kalıcı sonuçlar ve çok düşük komplikasyon oranı sağlayarak etkili ve kalıcı kilo verme çözümleri arayan birçok hasta için onu çekici bir seçenek haline getiriyor.

Tüp Mide Ameliyatı Türkiye Nasıl Yapılır?

Türkiye'de Tüp Mide Ameliyatı için tam laparoskopi yapmak için cerrahlar hastaları tamamen yatıştırmak için genel anestezi uygular. Hasta sakinleştirildikten sonra, karın bölgesinde beş küçük kesi yapılarak ameliyat başlar. Daha sonra ucunda kamera bulunan ince bir tüp, kesilerden birinden hastanın karın boşluğuna sokulurken, kalan kesilerden başka aletler sokulur. Cerrah, kameranın görsel rehberliğini ve aletleri kullanarak mide hacminin 75%'den fazlasını çıkarır ve eğrilik boyunca manşon şeklinde bir kese oluşturur. Cerrahi aletler, kesikleri kapatmak ve güvenli bir cerrahi bölge sağlamak için midenin kalan kısmını zımba veya dikişlerle dikkatlice kapatır. Laparoskopik yaklaşım, daha büyük insizyon ihtiyacını en aza indirir ve daha az yara izi ile daha hızlı iyileşme sağlar.

Tüp Mide Ameliyatı İstanbul Ne Kadar Sürer?

Tüp Mide ameliyatının tüm süresi tipik olarak 1,5 ile 2 saat arasında sürer. Günümüzde kilo kaybı için en etkili cerrahi yöntemlerden biri olarak kabul edilmektedir. Ancak, ameliyatın başarısı ve güvenliğinin büyük ölçüde cerrahi ekibin yetkinliğine bağlı olduğunu vurgulamak çok önemlidir. Olumlu sonuçlar elde etmek için, prosedürün bariatrik cerrahilerde uzmanlaşmış tanınmış profesyoneller tarafından yapılması esastır. Yetenekli ve deneyimli bir cerrahi ekip, ameliyatla ilişkili riskleri ve komplikasyonları en aza indirebilir.

Tersine, Tüp Mide ameliyatı yanlış koşullarda yapılırsa olumsuz etkilere yol açabilir. Örneğin, prosedürün hijyenik olmayan veya sağlıksız bir hastane ortamında yapılması, enfeksiyon ve ameliyat sonrası komplikasyon riskini artırabilir. Ek olarak, standart laparoskopik yaklaşım yerine endoskopi veya açık cerrahi gibi zararlı tekniklerin kullanılması, cerrahi komplikasyon olasılığının artmasına ve hasta için daha uzun iyileşme süresine neden olabilir.

Tüp Mide Türkiye Başarı Oranı

Tüp Mide ameliyatı, günlük olarak yapılan ameliyatlarla Türk hastanelerinde yaygın bir prosedür haline geldi. Neredeyse tamamen bu tür ameliyatlara odaklanan son derece uzmanlaşmış profesyoneller, Türkiye'de Tüp Mide ameliyatıyla ilişkili düşük komplikasyon oranına katkıda bulunuyor. Ancak ameliyattan sonra uzun vadeli başarı elde etmek sadece cerraha ve işleme bağlı değildir.

Hastanın kişisel bağlılığı ve kararlılığı bu süreçte çok önemli bir rol oynar. Düzgün bir iyileşme için birkaç hafta boyunca sıkı bir ameliyat sonrası diyet uygulamak çok önemlidir. İyileşme döneminden sonra, hastalara diyet ayarlamaları, uyku düzenleri ve egzersiz alışkanlıkları dahil olmak üzere bireysel durumlarına göre belirli yaşam tarzı değişiklikleri yapmaları önerilir. Bu sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıklarına bağlı kalmak çok önemlidir, çünkü bunun yapılmaması tüp mide ameliyatından sonra bir platoya ve hatta önemli kilo kaybının olmamasına neden olabilir.

Sonuç olarak, ameliyat kilo kaybı için umut verici bir başlangıç sağlarken, hastanın sağlıklı alışkanlıkları sürdürmeye aktif katılımı uzun vadeli başarı için hayati önem taşımaktadır. Başarılı bir cerrahi prosedürün ve daha sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemeye yönelik kararlı bir çabanın birleşimi, önemli ve sürdürülebilir kilo verme sonuçlarına yol açabilir.

Tüp Mide Türkiye Başarı Oranı

Op. Dr. Salim Balin, en iyi ulusal tesislerde ve en modern hastanelerde faaliyet gösteren en iyi Türk cerrahlardan bazılarıyla işbirliği yapmaktadır. Hasta memnuniyetini ve düşük komplikasyon oranlarını sağlamak için uzmanlıkları sürekli olarak izlenir. Birçoğu uluslararası tanınırlık kazandı ve hem Türkiye'de hem de yurt dışında özel dergilerde yer aldı. Olağanüstü tıbbi mükemmelliklerini onaylayan ISAPS ve EBOPRAS gibi prestijli sertifikalara sahiptirler.

Op'a göre. Dr. Salim Balin, Vücut Kitle İndeksi yüksek, anesteziye karşı herhangi bir yan etki göstermiyor ve kronik hastalığı olmayan bir hasta Tüp Mide için uygun kabul ediliyor.

Op. Dr. Salim Balin, optimal sonuçlara ulaşmak için ameliyat sonrası talimatların önemini vurguluyor: diyeti sıkı bir şekilde takip etmek, sağlıklı bir yaşam tarzını sürdürmek ve düzenli egzersiz yapmak, cerrahi sonuçları önemli ölçüde iyileştirir.

Anlaşmalı doktorlar Op. Dr. Salim Balin, 15 yılı aşkın bir süredir dünya standartlarında sonuçlarla Bariatrik Tüp ameliyatlarını uygun fiyatlarla gerçekleştirmektedir. Konsültasyondan ameliyat sonrası takibe kadar kapsamlı destek sunarak her hasta için en iyi planı sağlar ve eve döndükten sonra bile yardıma hazır kalırlar.

Türkiye'de Tüp Mide için doğru aday kimdir?

Her hasta farklıdır ve durumları da öyle. Bu nedenle, tüp mide ameliyatı sürecinde ilerlemeden önce kalifiye bir profesyonel ile tıbbi konsültasyon almanız çok önemlidir.

Bununla birlikte, genel bir kılavuz olarak, Türkiye'de tüp mide ameliyatı olmaya uygun olmak için her adayın aşağıdaki kriterleri karşılaması gerektiğini göz önünde bulundurmalısınız:
Vücut kitle indeksiniz 40'ın (>40) üzerinde veya vücut kütle indeksiniz 35'in üzerinde veya aşırı kilodan kaynaklanan yüksek tansiyon veya tip 2 diyabet gibi tıbbi durumlara sahip olmalısınız.
Diyet ve düzenli egzersiz yoluyla başarılı olmadan kilo vermek için defalarca girişimde bulunmanız gerekirdi.
Yaşam tarzınızı değiştirmeye istekli olmalısınız ve ameliyat sonrası bakım ve tavsiyelere sıkı sıkıya bağlı kalmalısınız.
"Köklü" bir değişime duygusal ve psikolojik olarak hazırlıklı olmalısınız.
"Önemli" bir değişime zihinsel ve duygusal olarak hazır olun.

Tüp Mide Ameliyatı İstanbul Ne Kadar Sürer?

Vücut Kitle İndeksi (VKİ), bir hastanın Tüp Mide ameliyatına uygunluğunu belirlemede birincil ve en kritik faktördür. Ancak cerrahların da kendi mesleki kriterleri vardır. Tüp Mide ameliyatı, cerrahlara kendi kararlarına göre hastaları kabul etme veya reddetme takdir yetkisi veren estetik veya kozmetik bir prosedür olarak kategorize edilir. Bir cerrahın BKİ'si 35'in altında olan bir hastayı Tüp Mide ameliyatı için kabul etmesi nadirdir. Bunun yerine Mide Balonu veya liposuction gibi alternatif seçenekler önerebilirler.

Tersine, Vücut Kitle İndeksi 40 veya üzerinde olan hastaların genellikle kabul edilme olasılığı daha yüksektir, çünkü aşırı kilo genellikle bu noktanın ötesinde geri döndürülemez olarak kabul edilir. Bu kadar yüksek vücut kütlesi, mevcut tıbbi durumları şiddetlendirerek birçok durumda anında ve koşulsuz kabule yol açabilir.

Diğer Hastalıklarla İlişkisi

Aşırı kilo veya obezite, çok sayıda zararlı sağlık durumuyla doğrudan ve dolaylı olarak bağlantılı olduğu için tıbbi bir durum olarak kabul edilir. Daha az şiddetli etkiler arasında sinirlilik, psikolojik sıkıntı (şiddetli olabilir), kaygı, anemi ve ilgisizlik yer alır. Bununla birlikte, bu somatik hastalıkların ötesinde, obezite aynı zamanda daha ciddi hastalıklarla da ilişkilidir ve Avrupa'da her yıl bir milyondan fazla ölüme neden olur:

- Diyabet
- Kardiyovasküler bozukluklar
- Astım, uyku apnesi ve solunum güçlüğü gibi solunum sorunları
- Kalp krizi
- Yüksek tansiyon
- Endokrin sistemin işlev bozukluğu
- Yoğun kemik ve kas ağrısı

Diyabet

Diyabet ya obezitenin bir sonucu olabilir ya da onun tarafından şiddetlendirilebilir. Bununla birlikte, kilo kaybı, diyabet için uzun vadeli bir çözüm sağlayabilir veya ciddi sonuçların minimum olduğu bir noktaya kadar etkilerini önemli ölçüde azaltabilir. Bunun nedeni, Mide Tüpü ameliyatının mide kütlesinde 80%'lik bir azalmayı içermesidir, bu da daha sonra ghrelin üretimini azaltır. Düşük ghrelin seviyeleri, kanda daha yüksek insülin seviyelerine yol açarak diyabeti etkili bir şekilde iyileştirir veya yan etkilerini büyük ölçüde azaltır.

Hastanın Yaşı

Tüp Mide cerrahları genellikle prosedür için 18 ila 60 yaş arasındaki hastaları dikkate alır. 18 yaşın altındaki hastalar genellikle kilo vermeyi sağlamak için diğer yöntemleri keşfetmeye teşvik edilir. Tersine, çok yüksek bir BMI'ye sahip 60 yaş üstü hastalar, aşırı kilo nedeniyle önemli organ ve vücut hasarı yaşamış olabilir, bu da ameliyatı daha zor ve riskli hale getirir. Bu gibi durumlarda riskler cerrahlar tarafından kabul edilemez olarak değerlendirilebilir. Bununla birlikte, istisnalar vardır ve cerrahlar bazen 18 yaşın altındaki veya 60 yaşın üzerindeki hastalarda prosedürü uygulayabilir. Uygun olup olmadığınızı belirlemek için, iletişim formumuzu doldurarak ücretsiz bir tıbbi konsültasyon randevusu almak en iyisidir.

Mide Tüp Maliyeti Türkiye

Her şeyden önce, Türkiye'de Tüp Mide toplam maliyetinin her hastanın bireysel koşullarına ve özel gereksinimlerine bağlı olarak değişebileceği unutulmamalıdır. Ek olarak, Türkiye'deki Tüp Mide genel fiyatı, seçilen cerrah, hastane ve ameliyat sonrası bakım prosedürleri gibi faktörlere bağlı olarak farklılık gösterebilir. Bu nedenle, Türkiye'deki nihai Mide Tüpü maliyetini belirlemek için önceden bir konsültasyon gereklidir.

Bir tahmin olarak, Türkiye'deki ortalama Mide Tüpü maliyeti, çoğu Avrupa kuruluşundan yaklaşık 50% daha azdır. Bu her şey dahil paket, Tüp Mide için Türkiye'de kaldığınız süre boyunca uçak bileti, otel konaklaması, ulaşım ve yemekleri içerir.

İngiltere'de Tüp Mide ameliyatının maliyeti 10.000 £ ile 15.000 £ arasında değişebilirken, Türkiye'de maliyet genellikle 4.000 £ ile 5.000 £ (her şey dahil) aralığındadır. Bu düşük maliyetin hizmet kalitesinden taviz anlamına gelmediğini anlamak önemlidir. Daha ziyade, maliyet farkı esas olarak Türk para biriminin nispeten daha düşük değerinden ve daha uygun işçilik maliyetlerinden etkilenir. Tüp Mide ameliyatı için bir destinasyon olarak Türkiye'nin maliyet etkinliği, her yıl binlerce hastayı kendine çekiyor ve bu da, çok çeşitli bireyleri tedavi eden deneyimli Türk cerrahlara öncülük ediyor.

Sonuç olarak, Türkiye, deneyimli cerrahlar tarafından gerçekleştirilen ve çeşitli geçmişlerden önemli sayıda hastaya hitap eden yüksek kaliteli Tüp Mide ameliyatı hizmetleri sunmaktadır.

Tüp Mide Türkiye Ataşehir Genel Bakış

Operasyon
Mide Tüpü
Operasyon Hedefi:
Mide boyutunu küçültmek
Operasyon zamanı:
yaklaşık 2 saat
Anestezi Türü:
Genel
Yan etkiler:
Bazı potansiyel yan etkiler, kesi yerlerinin çevresinde ağrı, morarma ve şişlik, mide bulantısı hissi, belirli yiyecekleri yemede zorluk ve sızıntı olasılığını içerebilir.
Risk:
Tıkanma veya sızıntı, Kan pıhtıları, Vitamin ve Demir Eksikliği
İyileşme süresi:
4 hafta veya daha az
yara izi:
Kullanılan tekniğe bağlı olarak, minimal veya hiç

Türkiye'de Tüp Mide Ameliyatı 
Önce ve sonra

Obezite Cerrahisi Türkiye Yorumları

Tüp Mide Ameliyatı Öncesi Türkiye Ameliyatı

Tek başına obez olmak uygunluk için yeterli değildir. Hasta sıkı diyet, egzersiz ve sağlıklı alışkanlıklar edinmesine rağmen başarısız kilo verme girişimlerine dair kanıt sunmalıdır. Bu koşul yerine getirildiğinde, çoğu aday için en az 35 veya üzerinde olması gereken Vücut Kitle İndeksi (VKİ) bir tıbbi muayene tarafından belirlenir. BKİ'nin 35 ile 40 arasında olduğu ve hastanın yüksek tansiyon gibi özel durumları olduğu durumlarda yine de uygun kabul edilebilirler. Ancak vücut kitle indeksi 40'ın üzerinde olan hastalar genellikle ameliyat için uygun adaylar olarak kabul edilir.

Ameliyat Öncesi Hazırlıklar

Ameliyata uygunluk belirlendikten sonra, ameliyat öncesi beslenme düzeninin oluşturulması, ilaç alımı, sağlıksız yaşam alışkanlıklarının (sigara tüketimi gibi) ortadan kaldırılması ve mümkünse ameliyattan oluşan bir hazırlık süreci başlar. spor planı. Bu işlem öncesi hastanın metabolizmasını düzenlemek ve vücut hasarını mümkün olduğu kadar azaltmak için gereklidir.

Ameliyat Öncesi ve Sonrası Yiyecek ve İçecek Alımı

Ameliyata uygunluk belirlendikten sonra, ameliyat öncesi beslenme düzeninin oluşturulması, ilaç alımı, sağlıksız yaşam alışkanlıklarının (sigara tüketimi gibi) ortadan kaldırılması ve mümkünse ameliyattan oluşan bir hazırlık süreci başlar. spor planı. Bu işlem öncesi hastanın metabolizmasını düzenlemek ve vücut hasarını mümkün olduğu kadar azaltmak için gereklidir.

Alkol ve Sigarayı Bırakın

Tüm ameliyatlar, doku restorasyonu üzerindeki etkisi nedeniyle hastaların ya tamamen sigarayı bırakmasını ya da kesinlikle minimum seviyeye indirmesini gerektirir. Mümkünse bu alışkanlık insani olarak mümkün olduğu sürece operasyondan sonra da sürdürülmelidir.

Sigara içmenin yanı sıra alkol tüketimi de Tüp Mide hastaları için ciddi şekilde rahatsız edicidir çünkü vücut metabolizması alkolü şekere çevirerek hızlı kilo artışına neden olur. Bu nedenle operasyon öncesinde alkol tüketimine ara verilmeli ve sonrasında özellikle ilk 4 hafta her ne pahasına olursa olsun kaçınılmalıdır.

Düzenli Olarak Kullanılan İlaçları Bırakma

Cerrahınız konsültasyonun ardından, en az bir hafta önce kesilmesi gereken aspirin gibi ameliyattan önce kaçınmanız gereken ilaçlar hakkında sizi bilgilendirecektir. İşlem tamamlandıktan sonra, iyileşme sürecinizde size yardımcı olmak için gerekli tüm ilaçlar size sağlanacaktır. Bunlar her hastanın durumuna bağlı olarak değişebilir.

Hastanede Yatış İçin Gerekli Hazırlıkların Yapılması

Tüp Mide ameliyatı Türkiye'ye gelirken size eşlik edecek bir arkadaşınızın veya aile üyenizin olması tavsiye edilir. Arkadaşınız veya partnerinizin geceyi sizinle birlikte hastane odanızda geçirmesine izin verilecek ve bu büyük bir manevi destek olacaktır. Ayrıca, hastaneden ayrılmanıza izin verildiğinde, şehri birlikte keşfedebilecek ve oteldeki zamanınızın tadını çıkarabileceksiniz.

Tüp Mide Ameliyatı İyileşme

Tüp Mide ameliyatı, hızlı ve nispeten kolay iyileşmeye katkıda bulunan gelişmiş laparoskopi tekniği kullanılarak gerçekleştirilir. Ancak zaruri organları tuttuğu için hastaların tipik olarak yaklaşık 4 gece hastanede kalması gerekmektedir. İç iyileşme süreci genellikle on gün içinde tamamlanır. Bu süre zarfında, önerilen diyete sıkı sıkıya uymak ve ağır faaliyetlerden kaçınmak çok önemlidir (her zaman cerrahınızın tavsiyelerine uyun!).

İyileşme sürecinin etkinliğini vurgulamak için çoğu hasta ameliyattan sonraki bir hafta içinde iş rutinlerine dönebilir. İyileşme sürecine yardımcı olduğundan ve emboli riskini azalttığından, yürüme ve hafif egzersizler gibi normal aktivitelere devam edilmesi önemle tavsiye edilir.

Tüp Mide Ameliyatı Esnasında ve Sonrası Komplikasyonlar:

Bariatrik Tüp ameliyatı son derece yetenekli profesyoneller tarafından gerçekleştirilirken ve genellikle herhangi bir ameliyatta olduğu gibi komplikasyonsuz olsa da, doğal riskler vardır. Olası riskler şunları içerebilir:
1- Sızıntı
2- Reflü
3- Fıtık
4- Emilim Bozuklukları
Ancak, 99% vakalarında bu komplikasyonların önlendiğine dikkat edilmelidir. Oluştukları durumlarda, cerrahlar durumu düzeltmek için gerekli tüm önlemleri alırlar. Örneğin, emilim bozuklukları, daha küçük bir midenin neden olduğu vitamin emiliminin azalması nedeniyle hipovitaminoza yol açabilir. Bu, B12 vitamini, D vitamini, mineraller, çinko ve demir gibi vitamin takviyeleri ile kolayca çözülür.

Ameliyattan Sonra Diyet Yönergeleri:

Türkiye Tüp Mide Ameliyatı sırasında midenin yaklaşık 75-80%'si çıkarılır. İyileşme sürecini kolaylaştırmak için, hastaların ameliyattan sonraki ilk iki hafta püreli yiyecekler ve hafif sıvılardan (alkol veya alkolsüz içecekler hariç) oluşan katı bir diyet izlemeleri gerekir. Tüp Mide Ameliyatını düşünen hastalar diyet gereksinimlerine zaten aşina olsalar da, bu fikrin ne kadar göz korkutucu hale geldiği anlaşılabilir. Ancak Türkiye'de Tüp Mide ameliyatı olduktan sonra her türlü diyete uymak kolaylaşıyor.

Op. Dr. Salim Balin, birkaç zorlayıcı nedenden dolayı Türkiye'de Tüp Mide için en iyi seçenek olarak kabul edilmektedir:

tercih edilmesinin birçok nedeni var Op. Dr Salim Balin Türkiye'de Tüp Mide Ameliyatı mükemmel bir seçenektir:

Son Derece Deneyimli Cerrah: Op. Dr Salim Balin tüp mide işlemlerinde son derece deneyimli ve uzmanlaşmış bir cerrahtır. Uzmanlığı başarılı ve güvenli bir ameliyat sağlar.

Durum-Modern Teknoloji: tarafından gerçekleştirilen cerrahi işlemler Op. Dr Salim Balin mümkün olan en iyi sonuçları ve güvenliği sağlayan en son ve en ileri teknoloji ile gerçekleştirilir.

Akredite Hastane: Tüp mide ameliyatı, yüksek standartlarda tıbbi bakım ve tesisler sağlayan, akredite ve saygın bir hastanede yapılacaktır.

Hasta Merkezli Bakım: Op. Dr Salim Balin ve ekibi, tüm yolculuk boyunca hasta merkezli bir yaklaşım sunarak hastalarının refahını ve güvenliğini ön planda tutuyor.

Devam eden destek: Op. Dr Salim Balin ve ekibi, hastaların ameliyattan sonra daha sağlıklı bir yaşam tarzına kavuşmalarına yardımcı olmak için sürekli destek ve rehberlik sunuyor.

Rekabetçi Fiyatlandırma: Tüp Mide Ameliyatının Maliyeti Op. Dr Salim Balin rekabetçidir ve sağlanan uzmanlık ve bakım düzeyi için mükemmel bir değer sunar.

Sonuç olarak, Op. Dr Salim Balin uzmanlık, ileri teknoloji, kaliteli tıbbi tesisler, hasta merkezli bakım, sürekli destek ve rekabetçi fiyatlandırmanın bir kombinasyonunu sunan Türkiye'de Tüp Mide için mükemmel bir seçim olarak duruyor.

SSS

Türkiye'de Tüp Mide ameliyatı güvenli midir?

Laparoskopik cerrahi sayesinde, Türkiye'de Tüp Mide ameliyatı artık geleneksel yöntemlerle yapılan kilo verme ameliyatlarına göre daha kısa iyileşme süresi ile her zamankinden daha güvenli.

Laparoskopik ve endoskopik tüp mide ameliyatı arasındaki farklar nelerdir?

Endoskopik tüp mide ameliyatı kesi yapılmadan ağızdan yapılır. Laparoskopik tüp mide ameliyatı karında küçük kesiler gerektirir, bu da daha hızlı iyileşme ve daha az rahatsızlık ile sonuçlanır.

Tüp mide sonuçları ne kadar sürer?

Tüp mide sonuçları, hastalar ameliyat sonrası talimatları izler ve sağlıklı alışkanlıklar edinirse uzun ömürlüdür. Ameliyattan 3 ay sonra kilo kaybı belirginleşir ve hastalarda 1 yıl sonra belirgin değişiklikler görülür.

Türkiye'deki Tüp Mide Diğer Ülkelerden Farklı mı?

Türkiye'de Tüp Mide ameliyatı, diğer ülkelere benzer şekilde, ağırlıklı olarak genel anestezi altında laparoskopik cerrahi kullanılarak yapılır.

İnsanlar neden Tüp Mide için Türkiye'ye gidiyor?

Uygun fiyatlar, yüksek tıbbi uzmanlık, turizm fırsatları ve otel, hastane ve kliniklerdeki mükemmel tesisler nedeniyle birçok kişi Tüp Mide için Türkiye'yi seçiyor.

Türkiye'de Tüp Mide Ameliyatı İçin Hastaneler ve Ekipmanlar

Türk sağlık tesisleri, birinci sınıf tesisler ve deneyimli profesyoneller ile mükemmeldir ve bu da onu medikal turizm için popüler bir destinasyon haline getirmektedir.
METROPOL AVM B BLOK 18.
KAT NO: 282 ATAŞEHİR/İSTANBUL
Pzt-Per: 8:00 – 17:00
Cuma: 08:00 – 14:00
445+ İncelemeden 5/5 Yıldız
© 2023 OP. Dr. SALİM BALİM GENEL CERRAHİ | HER HAKKI SAKLIDIR
Bu web sitesinde belirtilen cerrahi operasyonlara ait bilgi, görüntü ve yorumlar bilgilendirme amaçlıdır. Tanı, tedavi ve takip yöntemlerindeki karar hekiminiz tarafından verilecektir.
Linkedin Facebook pinterest Youtube rss heyecan instagram facebook-boş rss-boş Linkedin-boş pinterest Youtube heyecan instagram