Genel Cerrah

Diğer Cerrahi İşlemler

Hemoroidektomi (Hemoroid Ameliyatı)

Hemoroid dört aşamada meydana gelir. İlk aşamalarda (birinci ve ikinci), hastalara genellikle ilaç tedavisi ve yaşam tarzı değişiklikleri önerilir. Tıbbi tedavi hemoroit kremlerini, merhemleri, fitilleri veya ağızdan alınan ilaçları içerebilir. Ancak medikal tedavi etkisiz ise hemoroid cerrahisi (hemoroidektomi) düşünülebilir. Hemoroid için tedavi seçenekleri arasında bant ligasyonu, skleroterapi, lazer ve radyofrekans yöntemleri yer alabilir. Hemoroid dokusunun anal kanalın dışına taştığı ileri evrelerde eksizyon veya stapler yöntemi gibi cerrahi işlemler uygulanabilir. Daha yeni bir yöntem olan lazer hemoroidopeksi, hemoroidal damarların bir lazer kullanılarak kapatıldığı ve daha hızlı iyileşme için çevre dokuların korunduğu bir yöntemdir. Ameliyat sonrası bakım talimatları doktor tarafından verilecektir.

Anal Fissür Tedavisi

Anal fissür, yani anüs çevresindeki hassas anoderm dokusunda meydana gelen bir yırtılma, uzun süreli kabızlık veya bağırsak hareketleri sırasında aşırı zorlanma nedeniyle ortaya çıkabilir. Anal bölgedeki hassas sinir uçları nedeniyle iyileşme zor olabilir. Çoğunlukla yırtık anüsün saat 6 hizasında meydana gelir. Vücudun iyileşme tepkisi, tekrarlanan bağırsak hareketleri nedeniyle kesintiye uğrayabilir ve bu da kronik çatlaklara yol açabilir. Yaşam tarzı değişiklikleri, topikal merhemler ve oturma banyolarını içerebilen uygun tedavi, iyileşmeyi hızlandırmak ve nüksetmeyi önlemek için çok önemlidir.

Safra Kesesi Ameliyatı (Kolesistektomi)

Kolesistektomi olarak da bilinen safra kesesi ameliyatı, safranın depolanmasından sorumlu armut biçimli bir organ olan safra kesesinin çıkarılmasını içerir. Bu cerrahi işlem semptomların şiddetine ve hastanın genel sağlık durumuna bağlı olarak acil veya elektif cerrahi olarak yapılabilir. Kolesistektomi, her ikisi de genel anestezi altında yapılan laparoskopik (minimal invaziv) veya açık cerrahi teknikler kullanılarak yapılabilir.

Pilonidal Sinüs Tedavisi (Pilonidal Kist Ameliyatı)

Genellikle 30 yaşın altındaki genç erkeklerde bulunan pilonidal sinüs, derinin altında, genellikle kuyruk kemiği yakınında bir sinüs yolunun oluştuğu bir durumdur. Yol enfekte olabilir ve enkaz, saç ve deri kalıntıları ile doldurularak ağrı ve iltihaplanmaya neden olabilir. Pilonidal kist ameliyatı, kistin boşaltılmasını, kalıntıların çıkarılmasını ve iyileşmeyi hızlandırmaya yardımcı olan uygun drenaja izin verecek bir açıklık oluşturulmasını içerir.

Yerel Prosedürler

Ayrıca aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli yerel prosedürler sunuyoruz:

  • Yağ Kistlerinin (Yağ Bezi) Çıkarılması
  • Deri Etiketlerinin Eksizyonu (et beni)
  • Genital Siğil Kaldırma (Genital Siğil)
  • Tırnak Batığı Revizyonu (Tırnak Batığı Revizyonu)

At our clinic, we prioritize patient care and safety, and our experienced team of surgeons ensures that each procedure is performed with utmost precision and attention to detail. Our aim is to provide effective and compassionate care to all our patients, helping them achieve a healthier and better quality of life.

METROPOL AVM B BLOK 18.
KAT NO: 282 ATAŞEHİR/İSTANBUL
Pzt-Per: 8:00 – 17:00
Cuma: 08:00 – 14:00
445+ İncelemeden 5/5 Yıldız
© 2023 OP. Dr. SALİM BALİM GENEL CERRAHİ | HER HAKKI SAKLIDIR
Bu web sitesinde belirtilen cerrahi operasyonlara ait bilgi, görüntü ve yorumlar bilgilendirme amaçlıdır. Tanı, tedavi ve takip yöntemlerindeki karar hekiminiz tarafından verilecektir.
Linkedin Facebook pinterest Youtube rss heyecan instagram facebook-boş rss-boş Linkedin-boş pinterest Youtube heyecan instagram