Genel Cerrah

Op.Dr. Salim Balin Hakkında

Op.Dr. Salim Balin Hakkında

İlk ve orta öğrenimini Elazığ ve Malatya'da tamamladıktan sonra 1998 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazanarak tıp eğitimine başladı. 2005 yılında Tıp Fakültesinden mezun oldu, Çankırı Yaprakılı / İkizören sağlık ocağında 18 ay zorunlu hizmet yaptıktan sonra 2007 yılında tıpta uzmanlık sınavını kazanarak Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Genel Cerrahi ihtisasına başladı. 2013 yılında Giresun/Alucra'da ihtisasını tamamlayarak zorunlu hizmete başlamıştır.

2014 yılından itibaren kamu sektöründen ayrılarak çeşitli özel kurumlarda obezite üzerine çalıştı. İleri laparoskopik cerrahi, obezite cerrahisi alanında çalıştı. Geleneksel ve tamamlayıcı tıp alanında çalıştı, diyabetik ayak ve kronik yara iyileşmesi üzerine çalıştı.

Türk Cerrahi Derneği, Endoskopik Laparoskopik Cerrahi Derneği, Hepatopankreatobilier Cerrahi Derneği, Türk Obezite Cerrahisi Derneği, Bariatrik ve Metabolik Cerrahi Derneği üyesidir.

Salim Balin orta düzeyde İngilizce bilmektedir. Özel ilgi alanları arasında bariatrik cerrahi-Obeziteye Holistik Yaklaşımlar, tümör cerrahisi, diyabetik ayak kronik yara bakımı ve Fonksiyonel Tıp (integratif) bulunmaktadır. Alanında tıp kitaplarında bölümler yazmış, yurt içinde ve yurt dışında yayınlanmış çeşitli araştırmalar yürütmüştür. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

  • obezite cerrahisi
  • Tümör Cerrahisi
  • Diyabetik Ayak Kronik Yara Bakımı
  • Fonksiyonel Tıp
  • Mide Balonu
  • Mide Botoksu
METROPOL AVM B BLOK 18.
KAT NO: 282 ATAŞEHİR/İSTANBUL
Pzt-Per: 8:00 – 17:00
Cuma: 08:00 – 14:00
445+ İncelemeden 5/5 Yıldız
© 2023 OP. Dr. SALİM BALİM GENEL CERRAHİ | HER HAKKI SAKLIDIR
Bu web sitesinde belirtilen cerrahi operasyonlara ait bilgi, görüntü ve yorumlar bilgilendirme amaçlıdır. Tanı, tedavi ve takip yöntemlerindeki karar hekiminiz tarafından verilecektir.
Linkedin Facebook pinterest Youtube rss heyecan instagram facebook-boş rss-boş Linkedin-boş pinterest Youtube heyecan instagram