Genel Cerrah

Mide Botoksu Türkiye

Mide Botoksu

Mide botoksu nedir?

Botoks uzun yıllardır birçok hastalığın tedavisinde ve kozmetik amaçlı kullanılmaktadır. Mide botoksu uygulaması son yıllarda popüler bir zayıflama yöntemidir. Endoskopi yardımı ile mideye uygulanan botoksun iki sonucu vardır. Birincisi midenin boşalma süresini uzatmak, tokluk hissinin daha uzun sürmesini sağlamak, ikincisi ise iştah hormonunu azaltmaktır. Bu etkileri sayesinde düzensiz yemek yiyenler, sık atıştırma ihtiyacı hissedenler ve özellikle birkaç öğünden sonra bir şeyler yemek isteyenler için oldukça başarılı bir yaşam tarzı düzenleyicisi diyebiliriz.

Mide Botoksu Kimlere Uygulanabilir?

16-70 yaş arası, VKİ 27 ve üzeri olan, kilo problemi olan hemen her hastaya uygulanabilir. Özellikle 10-20 kg fazlası olan hastalar yaptırabilir.

Mide Botoksu Kimlere Uygulanmaz?

Mide ülseri olanlara, son 6 ayda kalp krizi geçirenlere ve otoimmün hastalığı olanlara önerilmez.

Mide Botoksunun Avantajları Nelerdir?

– Ameliyat gerektirmez.

– İşlem sadece 15 dakika sürer.

– At the end of the procedure, it is possible to return to normal life on the same day.

METROPOL AVM B BLOK 18.
KAT NO: 282 ATAŞEHİR/İSTANBUL
Pzt-Per: 8:00 – 17:00
Cuma: 08:00 – 14:00
445+ İncelemeden 5/5 Yıldız
© 2023 OP. Dr. SALİM BALİM GENEL CERRAHİ | HER HAKKI SAKLIDIR
Bu web sitesinde belirtilen cerrahi operasyonlara ait bilgi, görüntü ve yorumlar bilgilendirme amaçlıdır. Tanı, tedavi ve takip yöntemlerindeki karar hekiminiz tarafından verilecektir.
Linkedin Facebook pinterest Youtube rss heyecan instagram facebook-boş rss-boş Linkedin-boş pinterest Youtube heyecan instagram