Genel Cerrah

Medikal Estetik

Medikal Estetik Nedir?

Medikal estetik, yaşlanma ve diğer faktörlerin neden olduğu estetik şikayetlere cerrahi müdahaleye gerek kalmadan çözümler sunar. Görünümü iyileştirmek ve genç özellikleri eski haline getirmek için bir dizi cerrahi ve cerrahi olmayan yöntem içerir. İşlemler tıp uzmanları tarafından gerçekleştirilir ve en büyük avantajı, hastaların günlük aktivitelerine hızlı bir şekilde devam etmelerini sağlayan minimum iyileşme süresidir. Medikal estetik geniş bir yaş aralığını kapsar ve geleneksel estetik işlemlere aday olamayacak hastalar için uygundur.

Medikal Estetik Hangi Hastalıkları Tedavi Eder?

Medikal estetik, saç ekimi, genel estetik işlemler, cilt bakımı uygulamaları, estetik ve plastik cerrahi, sağlıklı beslenme, kilo verme, mezoterapi, yüz dolgusu gibi çok çeşitli uygulama alanlarını kapsar. Tedaviler, her hastanın özel şikayetlerine ve ihtiyaçlarına göre uyarlanır. Yaygın tedaviler arasında kellik için saç ekimi, dolgu ve botoks gibi cerrahi olmayan yüz estetiği ve cildi gençleştirmeye yönelik cilt bakım işlemleri yer alır. Medikal estetik aynı zamanda vücut sıkılaştırma, kilo verme ve hamilelik sonrası karın sarkma ve kırışıklık gibi sorunlara da çözümler sunmaktadır.

Medikal Estetik Tedavinin Avantajları

Medikal estetik tedaviler, cerrahi yöntemlere göre kesi olmaması veya genel anestezi, ağrısız işlemler, hızlı iyileşme, düşük enfeksiyon riski ve yüksek estetik başarı oranları gibi birçok avantaj sunar. Ayrıca cerrahi işlemlere göre daha uygun maliyetlidir ve tedavi süreleri daha kısadır.

Medikal Estetik Alanında Yapılan İşlemler

Medikal estetik, görünümü iyileştirmek ve cilt sağlığını iyileştirmek için çok çeşitli cerrahi olmayan prosedürler sunar. Popüler yöntemlerden bazıları şunlardır:

  • Genel Estetik Uygulamalar: Dolgu, botoks, ameliyatsız yüz germe, leke tedavisi, selülit tedavisi, gençlik aşısı.
  • Saç Ekimi ve Uygulamaları: Ağrısız saç ekimi için PRP ve FUE yöntemlerinin kullanılması.
  • Cilt Bakımı Uygulamaları: Cilt gençleştirme için kimyasal peeling, hydrafacial, siyah nokta temizleme gibi tedaviler.
  • Sağlıklı Beslenme: Kilo vermenin neden olduğu cilt sorunlarının giderilmesi için diyetisyen birimleri ile koordineli çalışmak.
  • Kilo Kaybı: Soğuk lipoliz ile ameliyatsız bölgesel yağ yakımı.
  • Mezoterapi: Yüz ve cilt gençleştirme için cilde vitamin, enzim ve antioksidanların enjekte edilmesidir.
  • Kök Hücre Tedavisi: Genç bir görünüm için cilt yenilenmesini ve kollajen üretimini artırmak için kök hücrelerin kullanılması.
  • Ameliyatsız Burun Estetiği: Ameliyatsız burun kusurlarının düzeltilmesi ve ucunun kaldırılmasıdır.
  • Medikal Ozon Tedavisi: Yara ve yanık tedavilerinde cilt hücresi yenilenmesini hızlandırır.
  • PRP (Platelet Rich Plasma) Uygulamaları: İyileşme ve gençleşme için tedavi edilmiş plazma hücrelerinin hasarlı dokulara enjekte edilmesi.

Medikal estetik, ameliyat gerektirmeden istenen kozmetik sonuçlara ulaşmak için etkili ve güvenli tedaviler sunar.

METROPOL AVM B BLOK 18.
KAT NO: 282 ATAŞEHİR/İSTANBUL
Pzt-Per: 8:00 – 17:00
Cuma: 08:00 – 14:00
445+ İncelemeden 5/5 Yıldız
© 2023 OP. Dr. SALİM BALİM GENEL CERRAHİ | HER HAKKI SAKLIDIR
Bu web sitesinde belirtilen cerrahi operasyonlara ait bilgi, görüntü ve yorumlar bilgilendirme amaçlıdır. Tanı, tedavi ve takip yöntemlerindeki karar hekiminiz tarafından verilecektir.
Linkedin Facebook pinterest Youtube rss heyecan instagram facebook-boş rss-boş Linkedin-boş pinterest Youtube heyecan instagram